Kui mälu veab alt
ArtiklidTänapäevane tehnoloogia on meid kõiki muutnud sõltuvaks elektroonilisest mälust. Kunagi mäletasid inimesed väga hästi kasvõi telefoninumbreid või nimesid. Nüüd on tehniline abi alati saadaval ja seetõttu pole vaja oma aju üldse pingutadagi. Aga mis juhtub siis, kui kaotame oma nutika telefoni või ütleb üles meie arvuti? Me unustame minna oluliselt kohtumisele, ei oska enam kellelegi helistada, jääme tööasjadega hätta või juhtub midagi veel hullemat...
Sa ei soovi ju seda?
Tegelikult on hea uudis see, et inimese mälu on tohutult võimekas. Pruugib vaid teha õigeid asju ja kogu oluline „infopank“ on sinuga alati kaasas.
Kuidas?
1. Ole keskendunud. Hajunud tähelepanu ja keskendumine mõjuvad uue info salvestamisele hävitavalt.
2. Treeni oma mälu lihtsate asjadega. Näiteks ära kirjuta telefoninumbreid üles vaid loo seoseid – mida jaburamad, seda toimivamad.
3. Vähenda stressi. Püüa nii palju kui võimalik stressi tekitavatest asjadest eemale hoida ja võta aeg maha.
4. Treeni oma füüsist. Tugev süda ja kopsud – need on hea füüsilise vormi jaoks vajalikud. Kui kehaline vorm on hea, siis paraneb oluliselt ka ajutegevus.
5. Tule mälutreeningule! Sealjuures ei tasu sul arvata, et kahe päevaga saab sinust supermäletaja. Kaugel sellest. Mälutreeningu koolitus annab sulle selleks head töövahendid – omamoodi nagu jõusaali treeningaparaadi koos programmiga. Kõiki neid vahendeid kasutades areneb sinu aju, tähelepanu, mõtlemisvõime ja koos sellega vaimne võimekus. Garanteeritult!
Järgmine mälutreeningu koolitus toimub 11. ja 12. mail kell 9.30-14.30, vaata siit.